SEO & SEM | Hizmetler

SEO & SEM

SEO & SEM Hizmetleri

SEO ve SEM gerçekten aynı madalyonun iki yüzü, ancak çok farklı eylemlerden oluşuyor ve pazarlamanın farklı yönleriyle ilgili. Bazen iki terim, bu dünyaya aşina olmayanlar için kafa karıştırıcı olan benzer bir dizi faaliyete atıfta bulunmak için birlikte kullanılır.

Peki, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Arama Motoru Pazarlaması (SEM) arasındaki fark nedir? İkisi nasıl ilişki kurar ve birlikte çalışır? Herhangi bir dijital pazarlama uzmanı bu iki terim konusunda sağlam bir kavrayışa sahip olmalı ve pazarlama alanındaki önemini anlamalıdır.

SEO, iyi SEM'in temelini oluşturur ve her biri doğru şekilde ayarlandığında, yüksek kaliteli trafik alma ve dönüşüm oranlarını iyileştirme şansınız daha yüksektir. SEO dostu bir siteye ve doğru anahtar kelimeleri kullanarak uygun şekilde hedeflenen reklamlara sponsor olduktan sonra, ücretli aramaların başında görünme şansınız daha fazla olur. Ancak Google’ın güvenilir bir web sitesi olduğunu görmesi için SEO’nuzun yerinde olması gerekir.

SEO Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO). Arama motorları bir web sitesindeki (anahtar kelimeler, etiketler ve bağlantı başlıkları gibi) bir çok şeyi değerlendirerek ve çeşitli faktörlere bağlı olarak web sayfanızı sıralamaktadır. Webformans olarak her zaman ilk sayfa sıralamayı hedeflemekteyiz.

SEM Nedir?

Arama Motoru Pazarlaması (SEM), ücretli arama ağı reklamcılığı demektir. Bu, Google'da göreceğiniz ve genellikle bir sayfa listesinin en üstünde yer alan reklam türüdür. Anahtar kelime yerleştirme ve kullanımla ilgili geliştirelen stratejilerle en düşük maliyetle en fazla kazanç sağlamayı hedeflemekteyiz.

SEO & SEM Geliştirdiğimiz Firmalara Göz Atın.