Reklam Yönetimi | Hizmetler

Reklam Yönetimi

Reklam Yönetimi

Dijital reklam planlama ve satın alma süreçlerinde en önemli faktör kuruluşun ulaşmak istediği hedef kitledir. Tüm kampanyalar ve yayınlar bu faktör dikkate alınarak hazırlanır. Planlama sürecinin temel amacı, kampanyaları ve söylemleri doğru odağa koymak ve doğru bir şekilde yansıtmaktır. İhtiyacınız olan tüm dijital medya planlama işlemlerini ve bu alandaki uygulamaları yürütüyor ve düzenli olarak rapor ediyoruz.

Dijital Reklam işlemlerinde doğru hedef kitle belirleme, harcamaların optimizasyonuna izin verir. Bu nedenle, birim harcamalar için maksimum getiri elde etme ve planlamada uzun vadeli bir fayda sağlamak açısından en önemli adım olarak tanımlanmaktadır. Planlama, yalnızca bir reklam stratejisi oluşturulması ve bütçe hedeflerinin belirtilmesinden ibaret değildir, aynı zamanda tüm ortamlarda devam edecek olan kurumsal davranışı düzenlemek için kullanılan yöntemler setini içerir. Dijital ortamda mevcut varlıkların analizi ve değerlendirilmesi ve sonuçların paylaşılması da genel stratejinin belirlenmesi açısından önemlidir.

Modern iş prensiplerinde, pazar analizi satış planlamada ilk adımdır. Belirli bir alanda hangi ürün veya hizmetin pazarlandığına ilişkin ayrıntılı bir bilginiz yoksa, büyük olasılıkla sonuçsuz bir satış sürecine gireceksiniz. Ürün geliştirme süreçlerinde pazarın özelliklerini bilmek gereklidir. Geliştirilmiş ve pazara sunulmaya hazır bir ürünün maksimum satışını sağlamak, ürünün satılacağı pazarın özelliklerini doğru bir şekilde analiz ederek mümkündür. Ürün veya hizmetinize odaklanarak, piyasa analizi yapar ve süreci kusursuz bir şekilde planlamak için gerekli raporları sunarız.

İlk Adım : STRATEJİ

Dijital medya planlama ve satın alma işlemleri genellikle altı adımdan oluşur. İlk olarak, kullanıcılara sunulan ürünler ve hizmetler uygun şekilde analiz edilir ve ürün veya hizmet tarafından hedeflenen kitle yapılan analizler sonucunda belirlenir. Hedef kitlenin aktif olarak kullandığı kanallar üzerinde araştırma yapılmalıdır. Bunu yaparak, dijital reklam planlaması kullanıcıya doğru kanallardan ulaşacaktır. Bütçe, şirketin beklenti ve varlıklarına göre şekillenir ve süreç başlatılır. Son olarak, sonuçlar değerlendirilir ve gelecekteki planlama için daha etkili bir yol haritası oluşturulur.

Raporlama ve Analiz

Karmaşık ve derinleşen bir ortam olmasına rağmen, dijital medya pazarlamacılığı uygulamaları, ölçülebilir olması açısından geleneksel reklamcılık ve pazarlama araçlarından çok daha etkili bir şekilde kullanılabilen araçlardır. Bir reklamın etkisini yalnızca geçmişte yaptığınız satışlara bakarak ölçebiliyorken, bugünlerde reklamı veya herhangi bir dijital medyayı hemen izleyebilir ve sonuçlarını ayrıntılı bir şekilde analiz edebilirsiniz. Ölçüm - raporlama - analiz yalnızca reklamınızı veya pazarlama çalışmanızı değerlendirmenize değil, aynı zamanda ürününüzü pazar tarafından nasıl algılandığını görmenize de olanak tanır.

Reklam Yönetimi Geliştirdiğimiz Firmalara Göz Atın.